MESAFELİ SATIŞ VE TESLİMAT SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Unvanı: Apak Medikal Kimya ve Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (bundan sonra SATICI olarak geçecektir)

Adresi: Kemalpaşa Mah. 7087 Sokak No: 2A Pınarbaşı Bornova İzmir
Telefon: 0.232.4792828
Fax: 0.232.4783200
E-mail: [email protected]1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Unvanı:

Adresi:

Telefon:

E-mail:

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI ‘ya ait Apak Medikal Kimya ve Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi internet sitesinden (www.u-form.com.tr), elektronik ortamda siparişini yaptığı nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

(Satın alınan ürünlerin isim ve özellikleri, ürünler sepete atıldığında aşağıdaki bölüme otomatik olarak gelecektir.)

Tarih : {TARIH}

Ürün Adı 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı 

     Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, içeriği, satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: (ALICI’nın seçimine göre otomatik olarak buraya gelecektir.)
Teslimat adresi: (ALICI’nın beyan ettiği adres otomatik olarak buraya gelecektir.)
(ÖDEME TİPİ) ile Toplam (sistemin hesaplayacağı KDV dâhil tutar otomatik olarak gelecektir)


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, www.u-form.com.tr  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.3- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
4.4- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar, iptal tarihinden itibaren 10 gün içinde kendisine, işlem yapılan kredi kartına iade, nakten ve defaten ödenir.
4.5- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin, henüz ilk kullanımda arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya i işlem yapılan kredi kartına iade, nakten ve defaten iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Soğuk koşullarda nakliyesi ve korunması gerekmeyen gıda maddeleri

-Hijyen amaçlı ürünler

-Gıda destek ve takviye ürünleri

-Gıda ürünleri

-Uçucu ve/veya sabit bitkisel yağlar

-Her türlü aromatik bileşik

-Vitamin ve mineraller
-Hür türlü kozmetik ürünleri

Cayma hakkı kullanımı nedeniyle iade edilecek ürünler, ALICI tarafından, zarar görmeyecek şekilde paketlendikten sonra, SATICI’nın antlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile SATICI’ya gönderilir. İade kargo ücreti SATICI’ya aittir.


MADDE 7-TESLİMAT

7.1-ALICI, henüz satış sırasında, teslimat işlemini yapacak kargo şirketini, SATICI’nın anlaşmalı olduğu ve web sitesinde belirttiği kargo şirketleri arasından seçecektir.

7.2-SATICI, bedava kargo limitine giren ürünlerin ALICI’ya gönderiminde istediği kargo firmasını seçme hakkına sahiptir.

7.3-Sözleşme konusu ürün, yasal 5 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

7.4-Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Teslim edilemeyen ürünler için iade/iptal işlemleri yapılır ve gönderi geri çekilir.
 

7.5-Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

7.6-ALICI, SATICI adına ürünleri taşımak ve ilgili kişiye teslim etmekten sorumlu kargo firmasının, teslimatın gerçekleşmesi için talep edeceği kimlik bilgileri, TC.Kimlik no veya teslimat şifresini paylaşmayı işbu sözleşme ile peşinen kabul etmiş sayılır. Talep edilen bilgilerin kargo personeli paylaşılmaması durumunda teslimat yapılmayacaktır.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’ın yerleşim yerindeki (İZMİR) Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SATICI

Apak Medikal Kimya ve Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi


ALICI


(Sipariş aşamasında otomatik olarak bu alana gelecektir.)
 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR