BİTKİSEL ANTİOKSİDANLAR  (ÜRÜNLER İÇİN EKRANI KAYDIRINIZ ˅)

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız pek çok kirleticiler, hatalı beslenme ve yaşam tarzı vücudumuzda serbest radikaller olarak bilinen maddelerin salınmasına neden olmaktadır. Bu serbest radikaller ne yazık ki sağlığımızı için ciddi tehdit oluşturuyor.

Serbest radikaller, vücutta doğal olarak oluşabilen ya da sigara dumanı, stres, alkol, hava kirliliği, güneş ışığı gibi çeşitli çevresel faktörlerden kaynaklanabilen reaktif kimyasallardır. Birçok hücresel süreçte önemli rol oynarlar ancak yüksek konsantrasyonlarda hücre hasarını tetikleyebilen ve DNA’ya zarar verebilen oksidatif strese neden olabilirler.

Oksidatif stresin kanser, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, Alzheimer, Parkinson, artrit, felç, solunum yolu hastalıkları, immün yetmezlik, amfizem, katarakt, yaşa bağlı maküler dejenerasyon gibi çeşitli hastalıklarda rol oynadığı düşünülmektedir.

Antioksidanlar, serbest radikallerle etkileşime giren ve onları nötralize eden, dolayısıyla zarar vermelerini önleyen bir savunma mekanizmasıdır. Aynı zamanda serbest radikal temizleyicileri olarak da bilinirler.

Günümüzde yapılan araştırmalar antioksidan kullanımının serbest radikalleri engelleme ve sağlığın korunması açısından çok önemli olduğunu gösteriyor. Aynı çalışmalarda antioksidan özellik gösteren pek çok maddenin aslında bitkilerde bol miktarda bulunduğunu gösteriyor. Dolayısıyla sentetik antioksidanların kullanımı yerine doğada zaten var olan bu maddeleri bitkilerden sağlama şansımız var. Bitkisel antioksidanlar, tamamen bitkilerden yararlanılarak bu maddelerin konsantre hale getirilmesi ve kolayca kullanımını sağlıyor. Bitkisel antioksidan destekleri ayrı ayrı kullanılabileceği gibi, birbiri ile uyumlu olanların bir araya getirilmesi ile oluşan kombine ürünler olarak da kullanılabiliyor.

Bitkisel kökenli olması nedeniyle, doğal yollardan ve sentetik kimyasallara maruz kalmadan, önerilen dozu aşmamak kaydıyla, günlük yaşamda karşılaşılan oksidanların olumsuz etkilerini gideriyor.

 

 

1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR