MULTİVİTAMİN   (ÜRÜNLER İÇİN EKRANI KAYDIRINIZ ˅)

Multivitamin için standart bir tanım bulunmamakla beraber, insan metabolizmasının sağlıklı çalışabilmesi için günlük olarak ihtiyaç duyulan miktarlarda vitaminleri ve mineralleri barındıran destek ürünleridir.

Multivitaminler, içeriklerinde günlük ihtiyaç duyulan miktar kadar vitamin ve mineral içerdiklerinden, içerikte bulunan vitamin ve minerallerin şiddetli eksikliklerini gidermede yeterli olmayabilir.

Öncelikle şiddetli eksikliği yaşanan vitamin ve mineralleri tespit etmek ve bu eksikliği kapatabilecek yoğunlukta tedavi sonrasında, idame döneminde multivitamin kullanmak mantıklı bir yaklaşımdır.

Multivitaminlerde standart bir içerik olmayıp, üreticilerin klinik deneyimlerine bağlı içeriklerde formüle edilebilir. Kısacası bileşimde tüm vitaminlerden belirli miktarlarda bulunabileceği gibi sadece birkaç vitamin veya aynı vitaminin farklı tipleri de bulunabilir.

Normal şartlarda düzenli ve dengeli beslenen kişilerde efor artışı ve/veya akut/kronik hastalıklar, dengeli beslenmeyenlerde ise doğal yolla vitamin alınamaması kaynaklı eksikliklerin giderilmesi için kullanılır.

 

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR