GLUKOZAMİN KONDROİTİN MSM  (ÜRÜNLER İÇİN EKRANI KAYDIRINIZ ˅)

Vücudumuzun hareket sistemini oluşturan temel yapılardan birisi eklemlerdir. Kemiklerimiz arasındaki birleşim alanları olan eklemlerin vücutta bulundukları yere ve işlevlere göre farklı türleri vardır. Özellikle temel hareketleri sağlayan diz, el bileği gibi alanlardaki eklemlerde, eklemlerin kapsülle çevrili bir eklem boşluğu mevcuttur. Eklem yüzleri kıkırdakla örtülüdür ve eklem boşluğunu eklem sıvısı (sinovyal sıvı) doldurur.

Eklemlerimizdeki kıkırdak dokusunun ana bileşenleri proteoglikanlar olarak adlandırılan glukozamin, kondroitin ve keratanlardır. Bu moleküller hyaluronat ve kollajenle etkileşerek eklem sağlığının korunmasını sağlar. Eklem sıvısında ise hyaluronik asit ve lubrisin isimli maddeler eklemlerin kayganlaşarak daha kolay hareket etmesini sağlar.

Osteoartrit gibi bazı eklem hastalıklarında kıkırdak dokusu yıkıma uğrar ve incelir. Bu durum da eklem dokusunun birbirine sürtünmesine dolayısı ile eklemlerde ağrı ve katılaşmaya neden olur. Bunun yanı sıra çeşitli nedenlerle eklem boşluğunu dolduran eklem sıvısı da azalabilir. Bununla birlikte yaşla birlikte glukozamin, kondroitin ve hyaluronik asit üretimi azalabilir.

Glukozamin eklemlerimiz, bağ dokularımız, eklem sıvımız ve kıkırdak dokumuzun yapısında bulunan ve eklem sağlığında oldukça önemli rol oynayan bir moleküldür.

Kondroitin de tıpkı glukozamin gibi insan vücudunda bulunan bir kimyasal olup, eklem sıvısının ve kıkırdak yapısının korunmasına yardımcı olmaktadır.

MSM (metil sülfonil metan) organik bir sülfür (kükürt) bileşiğidir. Eklem ve kıkırdaklara elastik bir yapı kazandıran kollajen oluşumu için gereklidir. MSM; bir başka sülfür bileşeni olan glukozamin ile alındığında, eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Hyaluronik asit ise insan cildinde kollajen ve elastin liflerinin bir arada tutulumunu sağlayan, nem tutma özelliği oldukça yüksek olan bir moleküldür. Kıkırdak yapısına girer ve eklem sıvısının hacminin artmasına yardımcı olur. Glukozamin & Kondroitin & MSM üçlüsü oldukça uzun yıllardır eklem sağlığına destek tedavi olarak kullanılmaktadır. Glukozamin kıkırdak yapısının iyileşmesine destek olurken, kondroitin ve hyaluronik asit eklem sıvısının artmasına, MSM ise enflamasyon kaynaklı ağrıların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR